Permanentnie szkolimy się i zgłębiamy tajniki wiedzy, by móc jeszcze lepiej, pewniej i szybciej naprawiać Państwa samochody.
Każdego klienta traktujemy szczególnie, wykonując zlecone naprawy uczciwie i fachowo.

Skrzynie automatyczne

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów (ASB) umożliwia wymianę CAŁEGO oleju w układzie. Przy wymianie statycznej (grawitacyjnie) wymieniane jest zaledwie 40-60% płynów. Reszta pozostaje w przewodach, sterowniku, konwerterze. Tak naprawdę, wymiana tradycyjna to rozmieszanie nowego oleju w starym. Dlatego zalecamy dynamiczną wymianę oleju w ASB, która czyści cały układ olejowy i kanały skrzyni biegów.

Przebieg wymiany:

  • opróżnienie skrzyni biegów ze zużytego oleju
  • wypłukanie jej odpowiednim preparatem
  • wymiana oleju podczas pracy skrzyni biegów, dzięki czemu olej zostanie wymieniony również w całej magistrali olejowej: pompie, konwerterze, chłodnicy z przewodami itd.
  • napełnienie świeżym olejem do zalecanego przez producenta poziomu
  • wymiana filtra ASB jeśli jest wymienny
  • kontrola poziomu środków smarnych w skrzyni
  • adaptacja skrzyni biegów do nowych warunków pracy (wykonywana za pomocą diagnoskopu)

Dzięki takiej wymianie, skrzynia biegów znów zaczyna pracować w warunkach fabrycznych. Taki sposób zapewnia natychmiastowy, bardzo odczuwalny wzrost płynności działania i komfortu przełączania. Skrzynia przestaje szarpać, biegi zmieniają się cicho, bez zbędnych opóźnień.

Kluczową sprawą jest również FACHOWE przeprowadzenie dynamicznej wymiany oleju, które odbywa się w naszej firmie. Potwierdza to CERTYFIKAT MAGNETI MARELLI.

Większość producentów zaleca obecnie wymianę oleju i czyszczenie skrzyni automatycznej co 50.000-60.000km.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.